Etkinlikler İçin Keypad Kiralama

Etkinlikler İçin Keypad Kiralama

Yazılım ekibinde olmama rağmen, şirketimizin kuralları gereği her yıl mutlaka en az 2 kere kongrelere gidip sahada çalışıyorum. Sahada neler olduğunu bilince, ofiste de işler kolaylaşıyor. Acentelerin neyi, neden istediğini daha rahat anlıyoruz.

Yıllardır dikkatimi en çeken konulardan biri de keypad’ler olmuştur. Kiralanır, katılımcılara verilir, geri toplaması bir derttir. Bazı konferanslarda da kimlik istenir keypad teslim edilirken. Katılımcı, kongrenin olduğu oteldedir. Haliyle yanında kimlik olmaz. Kaos.

Keypad için lojistik ve adam masrafını hiç saymadık bile.

Biz de yazılım ekibi olarak, 1 yıldan uzun bir süre önce mobil etkinlik aplikasyonumuz Misterya’ya keypad modülü ekledik. Acenteler ilk başta biraz tedirgin yaklaşmıştı. “Çalışır mı?”, “Deneyen oldu ama çalışmadı,” gibi haklı tepkiler geldi. Gururla söyleyebilirim ki, Türkiye’de 50’den fazla etkinlikte kullanıldı ve bir kere bile hata ile karşılaşmadık. (Maşallah)

Aynı anda birden fazla salonda kullanabiliniyor ve cevaplar birbirine karışmıyor. 🙂
Hata verip kapanmıyor da. 🙂

Herkesin cebinde olan akıllı telefonlar ve İnternet yeterli. Misterya’yı akıllı bir altyapı üzerine inşa ettik. Büyük büyük MB’lar da yemediği için, katılımcılar data paketinden de indiriyor.

Çok reklam bir yazı oldu, kusura bakmayın. Her yazılım şirketinde, her yazılımcının kalbinde bir ürünün yeri ayrıdır. Sanırım ben de Misterya’yı ayrı seviyorum. 🙂

Bir de buraya, “Neden Keypad Kullanmak Gerekiyor?” yazısını bırakıyorum Büşra’nın.